Sineorg, Batman Barosu Kadın Hakları Merkezi’nde!

Sineorg, Batman Barosu Kadın Hakları Merkezi’nde!

Örgütsel Psikoloji Uzmanı Övgü Torlak tarafından, Batman Barosu Kadın Hakları Merkezi’nde “İş Hayatında Kadın Olmak” semineri verildi. Seminerde kadın istihdamının tarihsel süreçte gelişimi, ailenin dönüşümü, kadınların iş hayatında karşılaştığı problemler ve esnek çalışma modelleri gibi konulara değinildi.

Batman Barosu Kadın Hakları Merkezi’nden Avukat Mine Başaran seminer sonrasında yaptığı açıklamada şunları ifade etti: “Öğretmen, bankacı, psikolog gibi farklı mesleklerden kadın arkadaşlarla bir araya gelerek hem tanışma imkânı bulduğumuz hem de tecrübelerimizi paylaştığımız verimli bir seminer geçirdik. Günümüzde dünyanın en gelişmiş, modern ülkelerinde dahi iş hayatındaki cinsiyetçi uygulamalar nedeniyle kadınların engellerle mücadele ettiğini konuştuğumuz, kişisel deneyimlerimiz ve ilham veren kadınların hikayeleri ile dayanışma bilincimizin ve motivasyonumuzun arttığı güzel bir seminerdi.”

Seminer sonunda Kadın Hakları Merkez Başkanı Avukat Neşe Erpolat tarafından, Örgütsel Psikoloji Uzmanı Övgü Torlak’a plaket takdim edildi.

Tags: